Jesteś tutaj: Biuro Prasowe /

Biuro Prasowe

04 07 2024
Osiedle Wiślany Mokotów w nowej odsłonie

Nasze dobrze znane osiedle na warszawskim Mokotowie poszerzy się o nowe etapy. Będzie to ósma, standardowa odsłona Wiślanego Mokotowa oraz nowość – kameralna strefa willowa.

W ósmym etapie powstaną 3 niewysokie budynki. Elewacje architektonicznie będą nawiązywały do wcześniejszych etapów. Projektant wybrał biel, odcienie brązu, beżu i szarości. W tym etapie powstanie 88 mieszkań. Większość z nich będzie miała balkon albo ogródek. Metraże zaczynają się od 40 m kw.

Na terenie zielonym architekci krajobrazu zaplanowali meble miejskie – ławki, kosze, latarnie, leżaki, a także infrastrukturę rowerową (stojaki, wiatę). Pojawi się różnorodna roślinność – drzewa, krzewy oraz trawy ozdobne, byliny i pnącza. Pamiętaliśmy o ekologii – niektóre z roślin będą antysmogowe i miododajne. Co więcej, aby zatrzymać wodę opadową na osiedlu, zaplanowaliśmy ogrody deszczowe, a osiedlowa zieleń zostanie wyposażona w system nawadniania.

W części willowej zaplanowano zaś 2 trzypiętrowe budynki z 40 apartamentami. Będzie kameralnie i estetycznie. Chcieliśmy zachować spójność z wcześniejszą częścią osiedla, dlatego wybraliśmy klasyczną i ponadczasową paletę kolorów. Charakteru budynkom nadadzą lamele w kolorze drewna, a częściowo szklane balustrady balkonów podkreślą lekkość brył. Co więcej, także hole wejściowe będą urządzone ponadprzeciętnie, wręcz spektakularnie.

Trawy, byliny i krzewy udekorują zielony teren wewnętrzny. Mnogość gatunków sprawi, że o każdej porze roku mieszkańcy zachwycą się ubarwieniem willowego ogrodu.

Wiślany Mokotów to już marka sama w sobie. Na osiedlu wygodnie i bezpiecznie mieszka już kilka tysięcy osób, którzy mają do dyspozycji tereny zielone i wypoczynkowe, lokale usługowe oraz pełną infrastrukturę drogową – wybudowane przez Spravię nowe ulice, ścieżki rowerowe, miejsca postojowe i chodniki.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Europrojekt Architekci.

Inne aktualności dla Warszawa

24 06 2024
Zawody biegowe i wioślarskie Spravia Cup z medalistką Joanną Hentką
Na dwa tygodnie przed startem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu teren OSiR-u Ursus w Warszawie zamieni się w arenę zmagań biegowych i wioślarskich [...]
22 03 2024
Ursus z nowym osiedlem, ulicą i zielenią
W planach mamy wybudowanie osiedla mieszkaniowego, a także brakującego odcinka ulicy Prystora do Alej Jerozolimskich oraz urządzenie zieleni. W I [...]
03 11 2021
Warszawa: Dni otwarte na os. Bokserska i Wiślany Mokotów
5 i 6 listopada (piątek i sobota) zapraszamy na dni otwarte dwóch warszawskich osiedli: Bokserska i Wiślany Mokotów. Dla szukających mieszkania [...]
Andrzej Miś rzecznik Spravia
Andrzej Miś
rzecznik
ul. Skierniewicka 16/20 01-230 Warszawa

PRESS KIT

Tutaj znajdziesz aktualne materiały dot. naszych osiedli (komunikaty prasowe, wizualizacje itp.) oraz inne dokumenty/treści.

materiały do pobrania
Dlaczego warto nam zaufać?
 • 1.
  Dotrzymujemy naszych obietnic
  Cieszymy się zaufaniem i opinią wiarygodnego dewelopera. Porównaj nasze zapowiedzi (wizualizacje inwestycji sprzed budowy) z rzeczywistością (zdjęcia wykonanych osiedli).
  Sprawdź dotrzymane obietnice!
 • 2.
  Pomagamy uzyskać kredyt
  Oferujemy korzystniejsze warunki kredytu mieszkaniowego, dzięki podpisaniu umów z wiodącymi bankami. Gwarantujemy bezpłatną pomoc specjalisty.

  Sprawdź możliwości finansowania!

 • 3.
  Posiadamy bogate doświadczenie
  Posiadamy wieloletnie doświadczenia. Miarą jakości budowanych przez spółkę osiedli jest ich nagradzanie i wyróżnianie, w tym w prestiżowym konkursie „Budowa Roku”.

  Sprawdź, ile mieszkań wybudowaliśmy.

 • 4.
  Z nami dobrze się urządzisz
  Skorzystaj z porad specjalistów ds. aranżacji i wybierz jeden z gotowych pakietów wykończeniowych. Oferujemy również program rabatowy.

  Program "Dobrze urządzeni!"