Jesteś tutaj: Biuro Prasowe /

Biuro Prasowe

21 08 2020
Nowe murale na warszawskiej Pradze

Praga to miejsce pełne tajemnic, klimatycznej atmosfery i … wielka galeria sztuki. Autorskie murale, którymi zachwycają się nie tylko turyści, ale i światowej sławy mistrzowie street artu stanowią charakterystyczny element dzielnicy. O nowe gigantycznych rozmiarów rysunki wzbogaciła się ostatnio ul. Mińska.

Vis-à-vis nieczynnego toru Nowe Dynasy na osiedlu Mińska 69 (etap Olympic) powstały trzy imponujących rozmiarów murale inspirowane welodromem i kolarstwem. Zobaczymy na nich tor kolarski i kolarza. Utrzymane w pastelowej kolorystyce rysunki nawiązują do sportowej historii tego miejsca – wyścigów sław światowego kolarstwa i zwycięstw polskich kolarzy, w tym Czesława Langa.

Kolejny mural znajduje się na ścianie I etapu (Praho) osiedla Mińska 69. Inspiracją do jego powstania był pomnik zwykłych warszawiaków – praskiej kapeli podwórkowej z ul. Floriańskiej. Na muralu widzimy popularne kiedyś instrumenty – gitarę i bandżolę.

Murale wykonali artyści ze studia Ideamo Murals.

Każdy warszawiak wie, że Praga muralami stoi. Historia i tradycja dzielnicy zobowiązują, stąd decyzja o przyozdobieniu ścian osiedla rysunkami. Mamy nadzieję, że nasze murale wpiszą się w wyjątkowy klimat miejsca. Oczywiście będą kolejne, również nawiązujące do dziedzictwa Pragi. Na następnym etapie osiedla – do bazaru Różyckiego.

W okolicy, na ulicy Bliskiej, znajduje się także jeden z najbardziej intrygujących praskich murali. Wykonany przez chińskiego artystę DALeast rysunek Ptak i kobra przyciąga swoim niebanalnym kształtem i sposobem wykonania. Dalej – idąc ulicą Mińską – można trafić na kultowy już mural pierwszego elekcyjnego króla Polski Henryka Walezego w wersji unowocześnionej. Praga to jedna z największych galerii sztuki, jaką można spotkać w Polsce. Nic tylko spacerować i chłonąć atmosferę!

Inne aktualności dla Spravia

28 02 2023
Mikrogranty w Gdyni rozdane!
W ramach projektu #DobreSąsiedztwo mieszkańcom Redłowa i Małego Kacka w Gdyni rozdaliśmy po 3 mikrogranty – każdy po 5.000 zł. To już kolejna [...]
06 02 2023
Spravia wśród liderów branży
W IV rankingu Buildera Spravia znalazła się na 7 miejscu spośród 100 największych firm z branży budowlanej w Polsce. Kolejny rok z rzędu [...]
24 11 2022
Dobre sąsiedztwo w Gdyni
Po pandemicznej przerwie wracamy z kolejną edycją Dobrego sąsiedztwa. Tym razem w Gdyni właśnie. Konkurs będzie podwójny (2 lokalizacje po 3 [...]
Andrzej Miś rzecznik Spravia
Andrzej Miś
rzecznik
ul. Skierniewicka 16/20 01-230 Warszawa

PRESS KIT

Tutaj znajdziesz aktualne materiały dot. naszych osiedli (komunikaty prasowe, wizualizacje itp.) oraz inne dokumenty/treści.

materiały do pobrania
Dlaczego warto nam zaufać?
 • 1.
  Dotrzymujemy naszych obietnic
  Cieszymy się zaufaniem i opinią wiarygodnego dewelopera. Porównaj nasze zapowiedzi (wizualizacje inwestycji sprzed budowy) z rzeczywistością (zdjęcia wykonanych osiedli).
  Sprawdź dotrzymane obietnice!
 • 2.
  Pomagamy uzyskać kredyt
  Oferujemy korzystniejsze warunki kredytu mieszkaniowego, dzięki podpisaniu umów z wiodącymi bankami. Gwarantujemy bezpłatną pomoc specjalisty.

  Sprawdź możliwości finansowania!

 • 3.
  Posiadamy bogate doświadczenie
  Posiadamy wieloletnie doświadczenia. Miarą jakości budowanych przez spółkę osiedli jest ich nagradzanie i wyróżnianie, w tym w prestiżowym konkursie „Budowa Roku”.

  Sprawdź, ile mieszkań wybudowaliśmy.

 • 4.
  Z nami dobrze się urządzisz
  Skorzystaj z porad specjalistów ds. aranżacji i wybierz jeden z gotowych pakietów wykończeniowych. Oferujemy również program rabatowy.

  Program "Dobrze urządzeni!"