Jesteś tutaj: Biuro Prasowe /

Biuro Prasowe

20 06 2024
Mikrogranty na poznańskim Łazarzu przyznane! Masa atrakcji czeka na mieszkańców

Społecznicy i organizacje z poznańskiego Łazarza, gdzie budujemy osiedle 64 Dmowskiego, zawalczyli o mikrogranty w ramach konkursu #DobreSąsiedztwo. W głosowaniu mieszkańcy wskazali 3 najlepsze pomysły z 8 zgłoszonych. Oddano w sumie ponad 14.000 głosów. Autorzy zwycięskich projektów otrzymają od nas po 5.000 zł na realizację pomysłów.

Najwięcej głosów w zdobył projekt „Łazarz – poznajmy się!” przygotowany przez Stowarzyszenie „Wirtualny Łazarz”. W planach jest cykl spotkań, podczas których odbędą się m.in. warsztaty decoupage’u, warsztaty kulinarne, zwiedzanie Palmiarni z przewodnikiem czy zwiedzanie schronu znajdującego się na terenie.

 Dziękujemy za głosy. Gratulujemy pozostałym zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. To budujące, że są podmioty, które zauważają potrzeby lokalnych społeczności i że są mieszkańcy, którzy tak mocno angażują się w życie w swojej dzielnicy – mówi Wojciech Dera, prezes Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz.

Drugie miejsce w konkursie #DobreSąsiedztwo zajął projekt pracowni „Jagoda, nie porzeczka” o nazwie „Przez nitkę do serca”. Grant zostanie przeznaczony na zakup materiałów i organizację spotkań rękodzielniczych, które odbywają się w pracowni.

– Ogromnie cieszymy się z wygranej i takiego wyróżnienia. Nasza grupa działa od kwietnia, a udało nam się zdziałać już bardzo dużo dobrego. Spotykamy się, by tworzyć rękodzieło, szyjąc, szydełkując, malując. Wszystko, co wykonamy, przekazujemy fundacjom, szpitalom i innym potrzebującym. Możemy to realizować tylko dzięki wsparciu darczyńców, dlatego tak ważny był dla nas ten konkurs ­– mówi Jagoda Kaja, pomysłodawczyni.

Ostatnim projektem, który otrzyma wsparcie w wysokości 5.000 zł, będzie organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne „VIATOR” cykl spacerów pt. „Odkryj Łazarz!”.

– Łazarz nie jest miejscem oczywistym na turystycznej mapie Poznania. Goście oraz sami poznaniacy pobyt na Łazarzu najczęściej ograniczają do wizyty w Palmiarni. Podczas spacerów z przewodnikiem będziemy chcieli nieco odczarować ten fyrtel. Zamierzamy pokazać architekturę Łazarza, opowiedzieć niezwykłe historie i wspomnieć ludzi, którzy tutaj mieszkali – podsumowują organizatorzy.

Autorom zwycięskich pomysłów serdecznie gratulujemy! 

Inne aktualności dla Spravia

17 07 2024
Spravia Cup za nami! Tak bawiliśmy się w Ursusie
Zawody Spravia Cup przyciągnęły do Ursusa tłumy mieszkańców dzielnicy. Szacujemy, że nasz rodzinny piknik zgromadził ok. 1.200 osób. A bawiliśmy [...]
21 04 2024
Dobre sąsiedztwo znów na Łazarzu!
Na Łazarzu startuje po raz kolejny program minigrantów #DobreSąsiedztwo. W poprzedniej edycji wiele lokalnych organizacji zgłosiło swoje [...]
22 12 2023
Życzenia
Wszystkim naszym KLIENTOM i PRZYJACIOŁOM składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne!
Andrzej Miś rzecznik Spravia
Andrzej Miś
rzecznik
ul. Skierniewicka 16/20 01-230 Warszawa

PRESS KIT

Tutaj znajdziesz aktualne materiały dot. naszych osiedli (komunikaty prasowe, wizualizacje itp.) oraz inne dokumenty/treści.

materiały do pobrania
Dlaczego warto nam zaufać?
 • 1.
  Dotrzymujemy naszych obietnic
  Cieszymy się zaufaniem i opinią wiarygodnego dewelopera. Porównaj nasze zapowiedzi (wizualizacje inwestycji sprzed budowy) z rzeczywistością (zdjęcia wykonanych osiedli).
  Sprawdź dotrzymane obietnice!
 • 2.
  Pomagamy uzyskać kredyt
  Oferujemy korzystniejsze warunki kredytu mieszkaniowego, dzięki podpisaniu umów z wiodącymi bankami. Gwarantujemy bezpłatną pomoc specjalisty.

  Sprawdź możliwości finansowania!

 • 3.
  Posiadamy bogate doświadczenie
  Posiadamy wieloletnie doświadczenia. Miarą jakości budowanych przez spółkę osiedli jest ich nagradzanie i wyróżnianie, w tym w prestiżowym konkursie „Budowa Roku”.

  Sprawdź, ile mieszkań wybudowaliśmy.

 • 4.
  Z nami dobrze się urządzisz
  Skorzystaj z porad specjalistów ds. aranżacji i wybierz jeden z gotowych pakietów wykończeniowych. Oferujemy również program rabatowy.

  Program "Dobrze urządzeni!"