Jesteś tutaj: Biuro Prasowe /

Biuro Prasowe

25 05 2021
Budimex Nieruchomości z nowymi właścicielami

Budimex SA podpisał finalną umowę sprzedaży Budimeksu Nieruchomości. Nowi właściciele – fundusz inwestycyjny Cornerstone Partners oraz czeska grupa deweloperska Crestyl – zamierzają rozszerzyć dotychczasową działalność Budimeksu Nieruchomości. Jednocześnie segment mieszkaniowy niezmiennie pozostanie głównym trzonem naszej oferty. Decyzja o sprzedaży została poprzedzona kilkumiesięcznym procesem przeglądu opcji strategicznych rozpoczętym w lipcu 2020 roku.

Celem nowych właścicieli jest stworzenie silnej grupy deweloperskiej, która w krótkim czasie stanie się krajowym liderem na rynku nieruchomości. Liczymy, że wymiana wiedzy i kompetencji oraz wspólne wartości szybko przyniosą oczekiwane rezultaty. Wykorzystując efekt synergii, będziemy mogli już w niedługim czasie przedstawić nową, rozszerzoną ofertę, tj. inwestycji apartamentowych (premium) czy mieszkań na wynajem. Jednocześnie głównym filarem naszej działalności pozostanie – jak dotychczas – budowa mieszkań deweloperskich na sprzedaż.

Podpisanie finalnej umowy sprzedaży Budimeksu Nieruchomości wymagało otrzymania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), którą inwestorzy uzyskali 30 marca 2021 roku. To największe przejęcie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zrealizowane od wybuchu pandemii COVID-19.

***

Cornerstone Partners to firma inwestycyjna z 20-letnim doświadczeniem, która prowadzi transakcje private equity w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w zarządzaniu aktywami i budowaniu ich wartości. Osiągnięcia spółki są doceniane na wielu europejskich rynkach.

Z kolei Crestyl to grupa deweloperska działająca w Czechach. Posiada szeroką ofertę i jest liderem na rynku projektów wielofunkcyjnych, tj. mieszkaniowych, biurowych i handlowych w kategorii premium.

Inne aktualności dla Spravia

21 04 2024
Dobre sąsiedztwo znów na Łazarzu!
Na Łazarzu startuje po raz kolejny program minigrantów #DobreSąsiedztwo. W poprzedniej edycji wiele lokalnych organizacji zgłosiło swoje [...]
22 12 2023
Życzenia
Wszystkim naszym KLIENTOM i PRZYJACIOŁOM składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne!
02 10 2023
Spravia z tytułem Przyjazny Deweloper 2023
Zdobywamy kolejne wyróżnienie! Tym razem Spravia znalazła się w prestiżowym raporcie przygotowanym przez redakcje Gazety Fin
Andrzej Miś rzecznik Spravia
Andrzej Miś
rzecznik
ul. Skierniewicka 16/20 01-230 Warszawa

PRESS KIT

Tutaj znajdziesz aktualne materiały dot. naszych osiedli (komunikaty prasowe, wizualizacje itp.) oraz inne dokumenty/treści.

materiały do pobrania
Dlaczego warto nam zaufać?
 • 1.
  Dotrzymujemy naszych obietnic
  Cieszymy się zaufaniem i opinią wiarygodnego dewelopera. Porównaj nasze zapowiedzi (wizualizacje inwestycji sprzed budowy) z rzeczywistością (zdjęcia wykonanych osiedli).
  Sprawdź dotrzymane obietnice!
 • 2.
  Pomagamy uzyskać kredyt
  Oferujemy korzystniejsze warunki kredytu mieszkaniowego, dzięki podpisaniu umów z wiodącymi bankami. Gwarantujemy bezpłatną pomoc specjalisty.

  Sprawdź możliwości finansowania!

 • 3.
  Posiadamy bogate doświadczenie
  Posiadamy wieloletnie doświadczenia. Miarą jakości budowanych przez spółkę osiedli jest ich nagradzanie i wyróżnianie, w tym w prestiżowym konkursie „Budowa Roku”.

  Sprawdź, ile mieszkań wybudowaliśmy.

 • 4.
  Z nami dobrze się urządzisz
  Skorzystaj z porad specjalistów ds. aranżacji i wybierz jeden z gotowych pakietów wykończeniowych. Oferujemy również program rabatowy.

  Program "Dobrze urządzeni!"